CTM Online program

Odesílání...

instruktor
Virtuální škola CTM - cesta studenta
online

Katalog kurzů

Přírodní a aplikované vědyMatematikaInformatikaHumanitní oboryAngličtinaJiné jazykyAP kurzyVšechny kurzy

Filtry

  • Termíny
  • Rok školní docházky / Grade
  • Partner

Daniel M.

Díky CTM Online programu jsem měl možnost během středoškolského studia absolvovat online kurzy matematiky zaštítěné CTY při univerzitě Johnse Hopkinse v USA. Ve druháku jsem začal kurzem Honors Pre-Calculus, kde jsem se naučil myslet matematicky a hledat za každým vzorcem jeho původ a pravý význam. Ve třeťáku jsem pak pokračoval kurzem AP Calculus BC, který mi dal velmi solidní základy diferenciálního a integrálního počtu, na kterých jsem mohl s přehledem stavět při studiu na University of Aberdeen, na níž jsem ve studiu matematiky pokračoval. Během studia těchto kurzů jsem začal mít matematiku skutečně rád. Profesor Edward Burger, který připravoval videa do těchto kurzů, je jedním z nejlepších učitelů matematiky v USA. A snad právě díky němu jsem začal mít matematiku opravdu rád a posléze ji i začal studovat na vysoké škole. Ukázal mi, že je to svět zábavy, svět hledání pravdy, svět, kde všechno dává smysl.


Velice důležitou součástí této mé zkušenosti byla paní profesorka Jana Kalová. Byla mojí instruktorkou – pomáhala mi pochopit, co jsem nepobíral, pomáhala mi pravidelně na kurzech pracovat a často mi i psala různé zajímavosti navíc, díky čemuž jsem poznal, že skvělí, milí a nápomocní matematici jsou všude po světě. Během svého středoškolského studia jsem měl přístup k mnoha zdrojům vzdělání - absolvoval jsem různé stáže, psal SOČku, učil se pečlivě do některých předmětů - a všechny byly přínosné, ale CTM Online kurzy rozhodně nejpřínosnější! Doporučil bych je každému a kdykoli!

Thanks to the CTM Online programme, I had the opportunity to study online Maths courses, made by the CTY Johns Hopkins University, while I was still at the Bishop Grammar School in Žďár nad Sázavou. I started with the Honors Pre-Calculus course and then continued by AP Caculus BC. These courses taught me what is the mathematical thinking and how to think about maths problems. It also helped me to develop a wide foundation on which I was building during my studies at the University of Aberdeen, where are continued my studies of mathematics later on. In AP Calculus BC, the concepts of integration and differentiation were amazingly explained by professor Edward Burger, one of the best teachers of mathematics in the USA. But it was not just professor Burger who showed my what a joy doing maths is.

Professor Jana Kalova, my supervisor in this programme, was helping me to understand what I was not able to grasp yet, to help me keep pace with the course tempo and to motivate me when I felt it is too much work for me. During my high school studies, I was using many sources to learn maths – I was taking part in internships, reading books, watching interesting videos on YouTube – but nothing was as beneficial as doing these CTM Online courses. I am eternally grateful to everyone who gave me this opportunity and I would recommend this courses to anyone anytime.

Daniel je nyní studentem University of Aberdeen

 

Jasmína Š.

AP kurz od CTM mi poskytnul prostor seberealizace v oblasti, kterou miluji, a nabídnul mi možnosti, o kterých se mi nikdy nesnilo. Díky kurzu jsem si uvědomila, co mě skutečně naplňuje, baví a kam se chci v budoucnu směřovat ve své kariéře, ale i koníčcích.

 

Anton Tyutin

Když syn začal se studiem CTM online kurzu, velmi mě potěšilo, že ho to skutečně baví. Radoval se, že dokáže sám dělat na počítači pokročilé věci, cítil se tak trochu v roli geeka. 

 

Emma G.

This year I took the course AP Biology. The course was very demanding and time-consuming, but on the other hand, it was challenging and interesting for me to study various topics in biology. The topics were nicely organized into modules, that helped me make connections between topics, that seemed not so closely related. I was fascinated by some of the processes occurring in cells and living organisms (I especially liked the topics correlated with genetics).

 

Spolupracujeme

American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies
EY Česká republika
Nadace RSJ
College Board
MŠMT
LEAF
ZŠ a gymnázium Nový PORG a PORG Libeň
CertiCon
Ústav organické chemie a biochemie AV ČR
Technická univerzita Liberec
JČU Přírodovědecká fakulta
ČVUT fakulta biomedicínského inženýrství
USA Sport and Study
FLVS Global
University of Nebraska High School
Thinkwell
Institut ekonomických studií Fakulta sociálních věd Univerzita Karlova
Matematicko-fyzikální fakulta Univerzita Karlova
Unicorn College
Fakulta tropického zemědělství Česká zemědělská univerzita
Metropolitní univerzita Praha
Gymnázium Jana Keplera
Gymnázium Nad Alejí
Biskupské gymnázium Žďár nad Sázavou
Gymnázium Jana Nerudy
Gymnázium Arabská
Masarykovo gymnázium Plzeň
Mensa gymnázium
Sunny Canadian International School
Gymnázium J. Palacha Praha
ZŠ Doctrina Liberec
C. S. Lewis Bratislava
1. Súkromné gymnázium Bratislava
Socide
Educanet
Benefit plus
Proxima
Corinth

Centrum pro talentovanou mládež, z.s. | nezisková organizace

 

info@ctm-academy.org

American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies

information@afcsls.org

Tento projekt není podporován z evropských zdrojů.

Copyright © 2014-2020 Centrum pro talentovanou mládež, z.s. All Rights Reserved.

Některá jména, loga, design, titulky, slova nebo slovní spojení použitá na těchto www stránkách mohou být nebo jsou registrovanými ochrannými známkami, servisními značkami nebo obchodními jmény příslušných vlastníků.

Právní podmínky | Ochrana dat

Webdesign a programování MagicHouse s.r.o
Webhosting MagicHouse s.r.o

Odhlášení z newsletteru

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

V pořádku